1/3/2018

Místní organiazce KDU-ČSL v Ostravě ukončují v těchto dnech své výroční členské schůze. Ačkoliv v tomto roce nebyly VČS volební, přesto jejich důležitost byla pro  členy značná. Schůze proběhly v Hrabové, v Krásném Poli, Porubě, na Jihu, v Mariánských Horách, ve Staré Bělé, v Třebovicíh, v Polance, ve Slezské i Moravské Ostravě, ve Vítkovicích, ve Zbyslavicích, v  Klimkovicích. Mnohé shůze naštívil okresní předseda Zbyněk Pražák, dále pak místopředsedové OV Fr. Vaštík, Vl.Gelnar, Vl.Stuchlý a exposlanec Petr Kudela. V Mar.Horách a ve St.Bělé uvítali přítomni i předsedu Pavla Bělobrádka. Ve všech organizacích, mimo zprávu o činnosti za uplynulé období, se účastníci velmi zajímali o současnou politickou situaci a postavení naší strany v ní.
 

Dále proběhla informace  o připravovaných letošních aktivitách - krajská programová konference, Den KDU-ČSL v Ostravě, možnost návrhu pro změnu Stanov, přeregistrace členské základny.
Nejdůležitějším bodem jednání všech schůzí  byla příprava místních organizací na letošní komunální volby a sestavování kandidátek do obvodních a obecních zastupitelstev.

 

Okresní předseda Zbyněk Pražák všem přítomným zdůraznil: "Letošní komunální volby jsou pro ostravskou organizaci velkou výzvou a motivací. Aktivní zapojení všech členů je základní podmínkou úspěchu."