F_Vaštík.jpg
Ing. František Vaštík

Narozen v roce 1946 v obci Vnorovy, okres Hodonín. V Ostravě žije od roku 1971.

Po složení maturitní zkoušky na střední  škole automobilní dopravy v Zábřehu na Moravě pokračoval ve studiu na Vysoké škole dopravní v Žilině.

 

Svoji pracovní kariéru zahájil v roce 1971 v podniku ČSAD Ostrava, kde získával zkušenosti na různých  technicko-hospodářských funkcích. Své působení v tomto podniku završil svým jmenováním do funkce  ředitele divize osobní dopravy (1992). Po vítězství v konkurzním řízení byl  v roce 1995 jmenován   ředitelem a předsedou představenstva   Dopravního podniku Ostrava,a.s.. V této funkci působil až do roku 2008. 

 

Doba jeho působení v čele dopravního podniku  je poznamenána mnoha významnými  úspěchy.  Vedle posunutí celkové úrovně této společnosti na špici nejen v naší zemi , pak   především participací dopravního podniku Ostrava  na  zahájení výroby vlastních tramvají a trolejbusů. Současně v letech 2002-2006 působil jako  člen dozorčí rady Českých drah.

 

Po dosažení důchodového věku úročí dále  své bohaté znalosti a zkušenosti jako privátní poradce  v oboru veřejné hromadné dopravy. Od roku 2014  zastává funkci místopředsedy dozorčí rady Dopravního podniku Ostrava a pracuje rovněž i jako místopředseda dopravní komise Rady města Ostravy.

 

Jeho mnohé aktivity, zejména turistika a cykloturistika,  jej stále udržují ve výborné tělesné i duševní kondici.

Je ženatý a otcem tří dospělých dětí. Se svojí manželkou žijí v bytovém domě v Ostravě – Heřmanicích.