K_Kubenka.jpg
Kajetán Kubenka

Narozen v Ostravě (1951), kde  žije celý svůj život.

Po absolvování základní školy pokračoval ve studiu na  Střední průmyslové škole stavební v Opavě, kterou zakončil v roce 1970 maturitní zkouškou.

 

Svoji profesní kariéru zahájil jako stavební technik v různých provozně-technických funkcích, nejdříve v tehdejším n.p. Vítkovické stavby Ostrava a následně v podniku Moravskoslezské teplárny a.s. (dnes Dalkia Česká republika,a.s.). Po roce 2005 se věnoval aktivitám, souvisícími se sociální problematikou a pomoci lidem ohrožených sociálním vyloučením. Jednak v rámci pracovního poměru u městského obvodu Ostrava -  Poruba a pak i v neziskové organizaci Nová šance z.s. v lokalitě Ostrava – Hrušov.

 

V mládí si oblíbil hudbu, studoval na  Základní umělecké škole a ve školním orchestru hrál na housle. Rád navštěvuje divadelní představení a koncerty. Také aktivně provozuje turistiku, má v oblibě  historické památky, fotografuje a fandí Ostravě. 

 

Je ženatý, se svojí manželkou vychovali 5 dětí, z nichž dvě ještě studují. Posledních 26 let rodina žije  v rodinném domku v Ostravě- Třebovicích.