gelnar_retuš.jpg
Ing. Martin Gelnar

Narozen v Ostravě (1984).

Po absolvování Biskupského gymnázia v Ostravě vystudoval Dopravní fakultu na Univerzitě Pardubice se specializací na technologii dopravy. Během posledních let studia se zaměřoval na rozvoj cyklistické dopravy v Ostravském regionu.

 

Po ukončení studií začal pracovat ve společnosti Advanced Word Transport a.s. (dříve OKD Doprava). Jako obchodní manažer se zaměřuje zejména na rozvoj kombinované přepravy, jejímž cílem je převést silniční nákladní dopravu na železnici a tím odlehčit přetíženým komunikacím a výrazně snížit negativní ekologické dopady na životní prostředí.

Je členem Komise místního rozvoje a dopravy Rady městského obvodu Stará Bělá a z pověření Statutárního města Ostravy je rovněž členem dozorčí rady společnosti Koordinátor ODIS, s.r.o.

 

Rád sportuje, v oblibě má zejména cyklistiku a turistiku. Je velký fanda Baníku a vítkovického hokeje. V oblibě má soukromé exkurze po minipivovarech v celé české republice . Je ženatý a se svojí manželkou vychovávají 3 malé děti (6,4,1). Rodina bydlí ve Staré Bělé.