Paul.jpg
Ing. Miroslav Paul

Narozen v Čeladné, okr. Frýdek-Místek (1963), od roku 1964 žije v Ostravě.

Po absolvování střední průmyslové školy vystudoval VŠB, fakultu strojní a elektro, obor strojírenská technologie a po složení zkoušek byl v roce 1998 byl zapsán do seznamu autorizovaných inženýrů v provádění oboru technologická zařízení staveb.

 

Svoji profesní  kariéru zahájil ve Vítkovických železárnách, kde zastával různé technické funkce. Postupně se v průběhu  let vypracoval   na pozici vedoucího výstavby  konsorcia Vítkovice,a.s., se specializací na ekologizaci elektráren.

 

V roce 2000  založil se svými kolegy vlastní společnost ENGO servis s.r.o., která  dodnes úspěšně působí v oboru optimalizace a ekologizace elektráren. Jako ředitel výstavby zajišťoval např. dodávky  technologií při výstavbě elektrárenských bloků v Elektrárně Tušimice a v Elektrárně Prunéřov.  Od roku 2009 rovněž  působí ve funkci jednatele společnosti DEKOMTE BOHEMIA spol. s r.o., která  zde zastupuje německou společnost DEKOMTE de Temple Kompensator-Technik GmbH,.

 

Rád se pouští do nových projektů, v nichž může uplatnit své znalosti, zkušenosti a komunikační schopnosti. Angažuje se i ve veřejné práci a v roce  2015 byl také  zvolen za   člena dozorčí rady městské společnosti OVANET a.s.

 

Aktivně sportuje (turistika, cyklistika, lyžování) a rád cestuje. Jeho  dosud nesplněným snem je najít si čas na pouť z Lurd do Santiaga de Compostela.

 

Je ženatý, se svojí manželkou vychovali  dvě, dnes již dospělé děti.