V_Stuchlý.jpg
Ing. Vladimír Stuchlý

Narozen v Ostravě (1953).

Po ukončení základní školní docházky si zvolil učební obor s maturitou v profesi zámečník. Po složení maturitní zkoušky dále pokračoval ve studiu na strojní fakultě VŠB v Ostravě.

 

Svoji profesní kariéru pak zahájil jako technik v OKD, kde pracoval v různých provozně - technických funkcích v až do roku 1993. Dalších 5 let působil jako obchodní zástupce ve společnosti Hutní montáže, a.s.. Od roku 1990 až do současnost je členem Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Nová Bělá. Po komunálních volbách v roce 1998 byl následně zvolen starostou tohoto městského obvodu a v této funkci setrval i v dalších volebních obdobích až do roku 2014. Následně se vrátil ke své technické profesi.

 

V letech 2002-2006 byl rovněž členem Zastupitelstva statutárního města Ostravy a do stejné pozice byl zvolen i v komunálních volbách v roce 2014. V současnosti je také předsedou Komise pro sport a volný čas Rady města Ostravy a členem Statutového výboru Zastupitelstva města Ostravy. Působí také ve funkcích místopředsedy dozorčí rady v městské společnosti Ostravské komunikace,a.s. a člena dozorčí rady společnosti VÍTKOVICE ARÉNA,a.s.

 

Je ženatý, se svojí manželkou vychovali 5, dnes již dospělých dětí a těší se už z 11 vnoučat. Bydlí v rodinném domku v Nové Bělé.